רעש משכנים מרעישים.

שכן מרעיש: מה עושים כאשר השכנים מרעישים בכוונה.


במקרים של שכן מטריד או ג או גורם ציבורי אחר אשר מהווה את מקור הרעש,  רצוי להבחין תחילה האם הרעש נעשה בכוונה זדונית ומכוונת, או שהרעש נובע מליקויי אקוסטי כלשהו:

שכן מרעיש מוזיקה חזקה ורועשת, רעש רדיו, רעש ווליום גבוה, רעש תופים וכלי נגינה- כל הנ"ל במידה ונעשים בצורה  ממושכת, ניתן להזמין את המשטרה או אחד מן הגורמים הממונים על  הטיפול ברעש סביבתי, אשר יתנו דו"ח מיידי על גרימת רעש, וייקנסו את השכן המרעיש.
כאשר מדובר  בסכסוך שכנים, וגרימת הרעש מתבצעת בצורה לא עקבית או בשעות הלילה המאוחרות, ניתן לזמין מערכת ניטור רעש למשך יממה ויותר. על סמך הדוח וחוות דעת המתקבלת ממדידות הרעש שבוצעו בדירה, ניתן להגיש תביעה משפטית.

רעש שכן רעש דפיקות וגרירת חפצים בקומה העליונה - במידה ומדובר בסכסוך שכנים וגרימת הרעש נעשית בצורה מכוונת וזדונית, אזי רצוי להזמין מדידת רעש הבודקת האם עוצמת הרעש חורגת מהמותר בחוק למניעת רעש, ועל סמך דו"ח הרעש וחוו"ד אקוסטית, לגשת לביהמ"ש ולפתוח תביעה נגד הגורם המרעיש.

רעש שכן ישנם מקרים בהם מערכת הבידוד האקוסטי של  התקרה/רצפה/קירות בעלת ליקוי אקוסטי. במקרים אלו של אקוסטיקה לקויה, נשמעים המון רעשים מכיוון השכנים- אך רעשים אלו אינם נעשים בכוונת זדון.
ניתן ניתן לתבוע את הקבלן בגין אקוסטיקה לקויה ובעיות בבידוד האקוסטי, לאחר הזמנת בדיקת אקוסטיקה של קול נישא באוויר או בדיקת ליקויי אקוסטיקה של רעש הולם.

כניסה לפורום הקרינה לפורום רעש ואקוסטיקה    בדיקת רעש ואקוסטיקה של אתרוג מהנדסים.

חדשות אתרוג מהנדסים:
רעש ואקוסטיקה

צוות פקחי הלילה של העיריה והמשטרה טיפל בהתגודדות של בני נוער שגרמה למטרדי רעש סמוך לבתי מגורים ברחוב עקיבא. במסגרת הטיפול במקרה הוגש קנס לאחד התושבים המתגודדים בסך 430 שקלים בגין הקמת רעש.
[10.08.09]

תלונה של תושבים למוקד העירוני על מפגע רעש בשכונתם, הובילה לתפיסתם של שני צעירים החשודים שגנבו אופנוע והתפרעו בכביש [11/08/2009]

תושבי מודיעין מוחים על ההחלטת הסטת תנועת המטוסים מעל עירם, וטוענים כי רעש מטוסים יפגע קשות באיכות החיים בעיר
[24/7/2009]

בית משפט השלום בירושלים הטיל קנס בגובה 1250 ש"ח על הנאשם א.ע שהפעיל מוסיקה רועשת מרכבו בלילה.

ביהמ"ש השלום בקריית שמונה גזר קנס בסך 24,000 ש"ח על בעל עסק שגרם לרעש חזק בלתי סביר העולה על מפלס הרעש המותר על פי דין.

עיריית ת"א ואגודת בני יהודה נמצאו אחראיות ביצירת מטרד רעש כתוצאה מהמבנה הקהילתי שבנו, ונגזר עליהן לפצות את התובעים בסכום כולל של 359,600 ש"ח בגין ערך ירידת הדירות והסבל ממטרד הרעש.


המשרד להגנת הסביבה בדיקת רעש  בדיקת אקוסטיקה