נזקים בחשיפה לרעש. מפגעי רעש.

מפגעי  רעש  ונזקי רעש שונים.


למפגע רעש  ואקוסטיקה מגוון רחב של השפעות:  נזקי רעש בריאותיים בתחום הגוף והנפש,  ונזקי רעש כלכליים בתחום ירידת שווי כלכלי של נכסים.

מפגע רעש , נזק י רעש בתחום הכלכלי:

  הרעש הסביבתי גורם נזק כלכלי בכך שהוא מוריד את ערך הדירה והנכס הקיימים בסביבתו. במספר רב של ערכאות שיפוטיות נקבעה פסיקה של פיצוי על ירידת ערך  נכס בשל הפרעות אקוסטיות ומורד רעש.

מפגע רעש,  נזקי רעש בתחום  הנפשי:

במחקרים שונים נמצא ש- מטרד רעש גורם לעייפות ובעיות שינה, התגברות מתח וחרדה, שינויים קיצוניים במצב הרוח ודיכאון קליני ופגיעה בכוח הגברא.כמו כן נמצא כי חשיפה ממושכת לרעש עלולה לפגוע בתפקוד האינטלקטואלי, התעסוקתי והחברתי, ובשיקול הדעת הרציונלי בעת ביצוע משימות, להגביר את הסיכון ואת הפגיעות לתאונות ולהגביר קונפליקטים בין-אישיים וקהילתיים.
מקורות מקצועיים שונים משווים את מפגע הרעש לסוג מסוים של אלימות: הרעש גורם לתחושה של חוסר-אונים המגבירה את הצורך להשתמש באלימות נגד גורם הרעש.

מפגע רעש  בתחום בריאות הגוף: רעש  חריג ,גורם לאיבוד שמיעה זמני או תמידי, מעלה את לחץ הדם, משבש את קצב הלב ואת פעולת הכליות, מגביר את זרימת האדרנלין, מעייף ובכך פוגע במערכת החיסון.
יתר על כן, התופעות הפיזיולוגיות הבאות נמצאו קשורות לחשיפה לרעש:
• סימפטומים מוקדמים של מחלות לב וכלי הדם . ילדים צעירים החשופים לרעש מתמשך ובעצמה גבוהה - למשל עקב קרבת בית ספרם לנמל תעופה - עלולים לסבול מסימפטומים אלה.
• דה-סינכרוניזציה דיפוזית של גלי המוח, המאופיינת בהפרעות אישיות.
• שינויים במערכת האנדוקרינית, כגון הגברת ההפרשה מבלוטת האדרנל ושל הורמונים קורטיקליים.
• שינויים במערכת העיכול, המתבטאים בעיקר בבחילות תכופות ובצרבות, המלוות לעתים בכאבי ראש עזים. עם זאת, אין ודאות שתופעות אלה מובילות לנזקים ארוכי טווח, כגון אולקוס.

המדד להשפעה מזיקה של רעש על האדם הינה סובייקטיבית .
כל אדם יושפע בעוצמת סף שונה.
יחד עם זאת, עפ' המשרד להגנת הסביבה: "רעש מעל 65 דציבלים נחשב רעש הפוגע באופן משמעותי באיכות החיים, רעש שעצמתו מעל 70 דציבלים נחשב רעש מזיק, ורעש מעל 80 דציבלים נחשב רעש מפריע.  "

כניסה לפורום רעש לפורום רעש ואקוסטיקה    רעש בדיקת רעש ואקוסטיקה של אתרוג מהנדסים.

חדשות אתרוג מהנדסים:
רעש ואקוסטיקה

צוות פקחי הלילה של העיריה והמשטרה טיפל בהתגודדות של בני נוער שגרמה למטרדי רעש סמוך לבתי מגורים ברחוב עקיבא. במסגרת הטיפול במקרה הוגש קנס לאחד התושבים המתגודדים בסך 430 שקלים בגין הקמת רעש.
[10.08.09]

תלונה של תושבים למוקד העירוני על מפגע רעש בשכונתם, הובילה לתפיסתם של שני צעירים החשודים שגנבו אופנוע והתפרעו בכביש [11/08/2009]

תושבי מודיעין מוחים על ההחלטת הסטת תנועת המטוסים מעל עירם, וטוענים כי רעש מטוסים יפגע קשות באיכות החיים בעיר
[24/7/2009]

בית משפט השלום בירושלים הטיל קנס בגובה 1250 ש"ח על הנאשם א.ע שהפעיל מוסיקה רועשת מרכבו בלילה.

ביהמ"ש השלום בקריית שמונה גזר קנס בסך 24,000 ש"ח על בעל עסק שגרם לרעש חזק בלתי סביר העולה על מפלס הרעש המותר על פי דין.

עיריית ת"א ואגודת בני יהודה נמצאו אחראיות ביצירת מטרד רעש כתוצאה מהמבנה הקהילתי שבנו, ונגזר עליהן לפצות את התובעים בסכום כולל של 359,600 ש"ח בגין ערך ירידת הדירות והסבל ממטרד הרעש.


המשרד להגנת הסביבה בדיקת רעש  בדיקת אקוסטיקה